Konserwacja i użytkowanie

SPOSÓB PRZECHOWYWANIA

Torebki skórzane zaleca się przechowywać w specjalnych pokrowcach, które zabezpieczą skórę przed wnikaniem kurzu. Koniecznym zabiegiem jest regularne impregnowanie produktu, wybranym, produktem przeznaczonym do pielęgnacji skóry. Regularne zabezpieczanie produktu pozwoli na zachowanie trwałości materiału.

 

SKÓRA, KTÓRA ULEGŁA PRZEMOCZENIU

Jeśli torebka ulegnie przemoczeniu w pierwszej kolejności należy opróżnić ją z zawartości oraz poddać ją procesowi suszenia. Miejsce, w którym będzie on następował powinno być oddalone od jakichkolwiek źródeł ciepła (takich. Jak grzejnik, czy wentylator z ciepłym nawiewem). Kiedy skóra ulegnie wyschnięciu należy nanieść na nią wybrany środek impregnujący.

 

ZABRUDZENIA

Skóra
W celu usunięcia zabrudzeń spowodowanych codziennym użytkowaniem należy materiał przecierać bardzo delikatnie zwilżoną szmatką, która zawiera dodatek  specjalnych mydeł garbarskich z domieszką letniej wody. Po wyschnięciu w warunkach naturalnych należy ją natłuścić.
Czyszczenie i impregnację wykonuje się od szwa do szwa podłużnymi ruchami, by nie doprowadzić do rozpłynięcia się barwników i stworzenia zacieków. Nadmiar wilgoci należy odsączać, suchą szmatką. Nie można pozostawiać wyjałowionych skór do dalszego użytkowania, gdyż będą się kruszyły.

Skóra lakierowana
Konserwacja produktów wykonanych ze skóry lakierowanej polega na przecieraniu powstałych zabrudzeń wynikających z codziennego użytkowania wilgotną szmatką z dodatkiem szarego mydła. Nadmiar detergentu należy zetrzeć wypłukaną szmatką i wytrzeć do sucha. Po wyschnięciu w temperaturze pokojowej torebkę należy przetrzeć miękką szmatką z dodatkiem kremu do skór garbowanych. (Krem nie może zawierać rozpuszczalników.) Całość torebki należy delikatnie wypolerować miękką tkaniną. Miejsce, w którym będzie następował proces suszenia, powinno być oddalone od źródeł ciepła.

Zamsz 
Przed pierwszym użyciem zalecane jest zabezpieczenie zamszu specjalnym sprayem zakupionym w sklepach z produktami impregnującymi
Aby zachować trwałość produktu proces konserwacji należy powtarzać raz na 2-3 miesiące (częstotliwość konserwacji należy dostosować do częstotliwości użytkowania).

Trudne zabrudzenia
Zabrudzenia, które są zaschnięte jak również plamy powinny być usuwane przez profesjonalne firmy. Najczęściej będą to pralnia chemiczna specjalizująca się w czyszczeniu skór naturalnych jak i zamszu.

Za samodzielne wywabianie plam użytkownik bierze całkowitą odpowiedzialność